clock businessman
  • Главная
  • ZBC TV
  • Ольга Абрамова виграла спринтерську гонку на Кубку IBU

Українська біатлоністка Ольга Абрамова виграла спринтерську гонку на Кубку IBU в Мартелл-валь Мартелло (Італія). Ця перемога стала першою в кар’єрі українки.

Перший з жіночих спринтів на заключному етапі Кубка IBU в Мартел-валь-Мартелло ознаменувався найкоротшим старт-листом сезону — лише 52 учасниці взяли старт у цій гонці.

Ольга Абрамова зуміла бездоганно проявити себе в гірських умовах італійського міста. Якщо і можна було до чогось «причепитися» в цьому спринті, то тільки до тривалого вицілювання останньої мішені, але цей крок Олі себе повністю виправдав: провівши обидва вогневі рубежі без штрафу, вона понеслася до фінішу.

Додамо, що українські вболівальники були в передчутті довгоочікуваного дебюту в складі нашої команди Дар’ї Блашко, яка відбула дворічний карантин після зміни спортивного громадянства. Зрозуміло, чимось здивувати після тривалої змагальної паузи Даші було складно — у підсумку з двома колами штрафу вона фінішувала на 37 місці.

Раніше спортсменка виступала За Білорусь. Через перипетії з штабом Білоруської федерації біатлону, Блашко разом зі своїм тренером вирішили змінити спортивну федерацію. Її не включили до складу білоруської збірної, не було нормальної фінансової підтримки, тому вона вирішила шукати собі притулок в іншому місці. Її особистий тренер Володимир Махлаєв колись працював в Україні і вони звернулися до України з проханням про зміну громадянства. 29 вересня 2017 року президент України Петро Порошенко підписав указ про присвоєння біатлоністці українського громадянства

Варто зазначити, що у разі відмови з боку Федерації біатлону Білорусі спростити зміну громадянства, за правилами Міжнародного союзу біатлоністів на біатлоністку чекав карантин на два роки перш, ніж отримати право представляти нову країну.

Також досить впевнено з точки зору боротьби за місця в десятці загального заліку провела гонку Надія Бєлкіна. Допустивши дві помилки при стрільбі, вона фінішувала восьмою.

Нагадаємо, Кубок IBU — це Відкритий Кубок Європи. До сезону 2007/2008 включно називався Кубок Європи з біатлону) — серія континентальних біатлонних змагань у чоловіків та жінок, що проводяться під егідою Міжнародного союзу біатлоністів. Змагання відкриті — крім європейців в них беруть участь спортсмени з Казахстану, Канади, США та інших країн.

 

Фото: biathlon.com.ua
Понравилась новость? Поделись с друзьями!

Новости недели