clock businessman

Жіночий спринт: перемога Ройселанн та вдалий виступ польок Надії Белової

Програму останнього етапу перед початком чемпіонату світу в Естерсунді відкривав жіночий спринт. Українки продемонстрували непоганий результат: Юлія Джима посіла десяте місце, а Яна Бондар фінішувала 18-ю. Під керівництвом українського тренера Надії  Белової продовжують вдало виступати польські спортсменки. Лідер збірної Польщі Моніка Гойніш трохи не дотягнула до подіуму, посівши четверту позицію, у квіткову церемонію забігла із шостим часом і Каміла Жук, яка нещодавно змагалася із нашою Катериною Бек на юніорському чемпіонаті. Відзначимо також третю перемогу в сезоні норвежки Марте Ольсбю Ройселанн, перший подіум і бронзу Франциски Хільдебранд та срібло невтомної Кайси Мякяряйнен. Утім  про неї пізніше…

Чоловічий спринт: чиста стрільба бере гору над швидкістю на трасі

Чоловічий спринт також видався яскравим на події. Чого вартий один тільки факт: Йоханес Бьо – поза п»єдесталом. І це при найкращій швидкості лижами. Чотири промахи, допущені норвежцем, не дозволили йому піднятися вище п»ятої сходинки. Для порівняння: наш Дмитро Підручний, який також схибив чотири рази, опинився лише на тридцять третьому місці. Не потішили й інші представники нашої команди: Артем Тищенко – 54-й, Тарас Лесюк – 78-й. Погода вочевидь внесла свої корективи, адже закрити всі мішені вдалося лише двом учасникам забігу: Ветле Крістіансену, який і піднявся на найвищий щабель, та Еріку Лессеру, який бездоганну стрільбу не спромігся доповнити пристойним бігом і у підсумку фінішував четвертим.

Жіноча гонка переслідування: тріумф Маншафту

Субота подарувала нам чудові гонки переслідування. Сильний вітер – і як результат – ще більше промахів. І тут вже характер продемонстрували німкені — Денис Херманн та Франціска Хільдебранд, які й стали головними тріумфаторками. Кайса Мякяряйнен – попри традиційно сильний хід – змушена була задовольнитися бронзовою нагородою. У неймовірний двобій  за залікові бали зійшлися Анастасія Кузьміна та Марте Ольсбю Ройселанн,

І тільки фотофініш визначив: у боротьбі за четверте місце сильнішою була норвежка. Для лідерів загального заліку Доротеї Вірер та Лізи Вітоцці ця гонка стала швидше тренуванням перед чемпіонатом. Зрештою саме Ліза на першості світу вийде на старт у жовтому бібі.

Йоханнес роздає перемоги, а сам намотує круги

За жіночим пасьютом  слідував чоловічий, де з чотирма нулями на найвищий щабель подіуму зійшов Кантен Фійон –Маєй. Срібло виборов Крістіансен, а замкнув лідерську трійку  Сімон Дестьйо. Лідер загального заліку Йоханнес Бо фінішував четвертим з п’ятьма промахами. Доволі вдало виступив Дмитро Підручний, який з 33-ої позиції піднявся на 14-у.

Найбільші проблеми етапу у США:

Траса у Солт-Лейк Сіті не сподобалася багатьом. Спортсмени і без того не полюбляють цей етап, через надмірну кривизну ландшафту і короткі відрізки спусків-підйомів, а тут ще й швидкісні пориви вітру при яскравому сонці.

Та справжнім головним болем для біатлоністів виявилося… відшукати свою гвинтівку. Для Еріка Лессара це було чимось більшим за пригоду:

«Мою гвинтівку втратили. Тепер доведеться купувати нову в місцевому Wallmart. Боже, благослови Америку! ».

Годі що говорити про мандри Кайси Мякяряйнен, шлях якої з Калгарі до Солт-Лейку тривав 42 години!!!

Спортсменка, намагаючись відлетіти з Канади, півночі провела в аеропорту, де рейси скасували. Коли аеровокзал відновив роботу, Кайсі довелося знову затриматися – тепер вже в пошуках гвинтівки. А коли зброя знайшлася, літак із Солт-Лейк-Сіті до Торонто вже перебував у небі. Тож довелося чекати на наступний рейс.

«Я не знала, де знаходяться Торонто і Атланта. Треба було подивитися по Google Maps. Я просто намагалася підготуватися …

Траса тут по-справжньому складна, з великою кількістю підйомів. Потрібно бути обережним на першому підйомі, але мені траса сподобалася»- сказала Мякяряйнен.

Сезон виходить на фінішну пряму і попереду у біатлоністів – його апогей – чемпіонат світу.

 

Понравилась новость? Поделись с друзьями!

Новости недели